Connect with us

Luźne tematy

Czarna herbata w ciąży

A person pouring tea in the cup

Niejednokrotnie słyszy się o prozdrowotnych właściwościach, jakie niesie ze sobą regularne picie herbaty. Napary mają również bardzo pozytywny wpływ na wygląd i cerę. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest oczywiście czarna herbata, która doskonale radzi sobie ze zwalczaniem wolnych rodników, działa przeciwzapalnie, obniża poziom złego cholesterolu, a także oczywiście – pobudza. Czy oznacza to, że kobiety oczekujące na pojawienie się potomstwa mogą sięgać po nią bez ograniczeń? Ile czarnej herbaty w ciąży można pić? 

Ile herbaty w ciąży? – normy wyglądają następująco 

Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że najzdrowszym rozwiązaniem w trakcie ciąży jest picie wody niegazowanej. Całe szczęście istnieje jeszcze szereg innych polecanych napojów, które z powodzeniem mogą pić ciężarne, urozmaicając tym samym swoją codzienną dietę. Jednym z najczęściej polecanych naparów jest herbata czerwona, która nie tylko zapobiega mdłościom, ale dostarcza również organizmowi żelaza. Nie sposób nie wspomnieć jednocześnie, że to jeden z nielicznych rodzajów herbaty, które ciężarne mogą pić bez ograniczeń. Szeroką ofertę zarówno klasycznych, jak i urozmaiconych mieszanek rooibos oferują skley internetowe. Doskonale odnajdą się tam nie tylko miłośnicy herbat, ale także kawowych specjałów, które zachwycą nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. 

Sporo kontrowersji i niedopowiedzeń wzbudza czarna herbata. Przyjęło się, że spożywanie tych naparów powinno być raczej ograniczone. Głównym powodem, są wcześniej już wspomniane właściwości pobudzające oraz podnoszące ciśnienie krwi i tętna, za które odpowiedzialna jest teina. Zastanawiasz się, ile czarnej herbaty w ciąży można wypijać? Normy jednoznacznie wskazują, że kobiety oczekujące na przyjście na świat potomstwa nie powinny przekraczać 200 mg teiny na dobę, co odpowiada około 3 kubkom herbacianego naparu. Jak widać, należy zachować umiar, ale nie jest to zupełnie niedozwolone. Alternatywą mogą okazać się również herbaty bez teiny, które smakiem nie odbiegają niczym od standardowych i dobrze znanych herbat. W związku z tym, że wybór na rynku jest imponujący każdy znajdzie napar w pełni dopasowany dla siebie. Doskonale, gdyby wybór padł na napoje bogate w substancje odżywcze i witaminy, dbając tym samym o zdrowie i dobre samopoczucie zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. 

Continue Reading