Connect with us

RTV i elektronika

Jak tanio kupować sprzęt AGD i elektronikę?

Jak tanio kupować sprzęt AGD i elektronikę?

Prawdopodobnie większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że zakup sprzętu elektronicznego lub agd wiąże się ze sporym wydatkiem. Szczególnie odczuwalne jest to wówczas, gdy do kupienia mamy więcej niż jedno urządzenie. Czy tego typu zakupy zawsze muszą wiązać się ze znacznym obciążeniem portfela? Okazuje się, że wcale nie. 

Aby zaoszczędzić całkiem imponująca kwotę pieniędzy podczas tego typu zakupów, należy przede wszystkim… uzbroić się w  cierpliwość! Dlaczego? Otóż warto, wstrzymać się z tą decyzją do wyprzedaży i promocji. Sklepy zwykle przed świętami i kończącym się rokiem decydują się na tzw. czyszczenie magazynów. Dzięki wyprzedzaniu jak największej liczby towarów inwentaryzacja nie przyprawia o zawrót głowy. Nie sposób nie wspomnieć również o obniżkach sezonowych, z których jak najbardziej warto skorzystać. Ponadto w sieci niejednokrotnie znaleźć można kody rabatowe. Wbrew pozorom przy zakupie większej ilości sprzętu  5 czy 10 proc. rabatu jest gwarancja sporej oszczędności! 

Nie sposób nie wspomnieć również o outletach agd, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych takich jak, chociażby maxi-media.pl. Oprócz korzystnych cen wyróżniają się również szerokim asortymentem oraz unikatowymi towarami. W tym przypadku natrafić można np. na edycję limitowaną lub produkty, które już czas temu przestały być dostępne w ofercie danego producenta. Tym sposobem zakup niedostępnego modelu pralki czy lodówki jest jak najbardziej możliwy. 

Podczas zakupowego szaleństwa warto pamiętać również o możliwości negocjowania cen. Praktyka ta wydaje się szczególnie polecana w przypadku mniejszych sklepów, które nie kojarzą się z korporacjami. Wówczas to właściciel decyduje o ostatecznej kwocie produktów. W przypadku większych sklepów byłby to kierownik zmiany, który zwykle posiada z góry narzucone i określone ceny produktów. 

Continue Reading