Connect with us

Luźne tematy

Czym jest balsa i do czego służy?

Czym jest balsa i do czego służy?

W ostatnim czasie w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych – nie tylko tych związanych z budownictwem czy stolarstwem – dostrzec można balsy a dokładniej deski balsowe. Produkty takie znaleźć można m.in. w profesjonalnym sklepie dla plastyków. Dlaczego balsy cieszą się obecnie tak dużą popularnością? Do czego można je wykorzystywać? W tym przypadku możliwości jest całkiem sporo. 

Czym jest balsa? 

Zacznijmy jednak od początku. Balsa, a dokładniej – ogorzałka wełnista to nic innego, jak gatunek drzewa, które w zdecydowanej większości uprawiane jest w Ameryce Południowej. Cechą charakterystyczną, która wyróżnia to drzewo to bardzo szybkie tempo wzrostu. Olbrzymią zaletą jest również niewielka gęstość deski. Bardzo często znajduje zastosowanie na wodzie, nadając statkom czy innym obiektom pływającym właściwą wyporność. Dlatego bardzo często wykorzystywany jest np. do tworzenia różnego rodzaju modeli – statków, samolotów itp. W związku z tym, że balsa ma bardzo jasny kolor, stworzona konstrukcja nie tylko prezentuje się bardzo schludnie, ale nie ma też mowy o jakichkolwiek odbarwieniach. Co więcej, ogorzałka wełnista jest bardzo trwała i odporna na zniszczenia, dzięki czemu wszelkiego rodzaju upadki czy nieprzewidziane wstrząsy nie zniszczą dzieła. Kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć, jest atrakcyjna cena, która jeszcze bardziej zachęca do rozpoczęcia swojej przygody z modelarstwem. 

Do tej pory uważałeś, że w sklepie dla plastyków z pewnością nie znajdzie się miejsce na balsę? Nic bardziej mylnego. Sztuka to nie tylko malarstwo czy rysunek, ale również wszelkiego rodzaju dzieła wykonywane własnoręcznie. Wbrew pozorom zakup desek balsowych może stać się doskonałym materiałem, dzięki któremu uda się odnaleźć pasję lub sposób na szybki zarobek. Przecież fanatyków drewnianych modeli zdecydowanie nie brakuje. Wystarczy, że jasno określisz, iż stworzony z balsy model nie służy do zabawy, ponieważ wtedy może ulec zniszczeniu. Doskonale sprawdzi się jednak jako nietypowa forma ozdoba lub dodatku do domu.

Continue Reading