Connect with us

Luźne tematy

Jaka odzież golfowa?

odzież golfowa

Podstawowym warunkiem jaki stawia się przed ubiorem golfowym jest by była ona schludna, czysta oraz wysokiej jakości, w pełni komfortowa w noszeniu. Gracz który się udaje na pole golfowe, powinien mieć całkowitą swobodę ruchów.

Z jakich elementów składa się odzież golfowa?

Strój golfisty złożony jest z koszulki z kołnierzykiem, czyli koszulki polo, spodnie obligatoryjnie muszą mieć pasek, do tego dochodzi golfowe rękawiczki, buty do golfa oraz czapeczka golfisty, która poza sprawieniem, że gracz będzie prezentował się bardziej efektywnie, sprawdza się również wtedy gdy świeci ostre słońce, by gracz mógł nie rażony promieniami słonecznymi celnie uderzał do dołka. Najważniejsze cechy to praktyczność oraz komfort.

Panie które decydują się wybrać na pole golfowe, mają szerokie spektrum wyboru, gdyż bielizna golfowa może być różnorodna, panie mogą założyć spódnicę do golfa, jak też damskie spodenki do golfa. Tutaj warto sprawdzić ofertę epicgolf i zobaczyć damską odzież golfową. Dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna wśród pań, nie tylko panowie przekonali się do tej dyscypliny, coraz skuteczniej obalany jest stereotyp, że jest to wyłącznie dyscyplina dla elit. Coraz częściej organizowane są turnieje, które przyciągają liczne uczestniczki.

Jaka odzież golfowa?

Zobacz także skąd wzięła się popularność gry w golfa.

Ważne jest też, by bielizna która służy do uprawiania golfa była termoaktywna, gdyż chroni organizm bez względu na panujące warunki atmosferyczne, Warto zasygnalizować, że luźna koszulka aktywna nie sprawdzi się. Bielizna, którą zakładają golfiści, musi doskonale opinać ciało, dzieje się tak dlatego gdyż w innym przypadku wilgoć nie zostanie transportowana na zewnątrz a cały pot pozostanie na skórze, co okaże się niewskazane.

Sprawdź także:

Jakie rękawiczki wybrać udając się na pole golfowe?

Gracz który udaje się na pole golfowe powinien mieć jedną rękawiczkę, jeśli jesteś graczem leworęcznym wtedy obligatoryjnie musisz mieć założoną ją na rękę prawą, analogicznie kiedy jesteś praworęczny wtedy musisz założyć rękawiczkę na rękę lewą. Zadaniem rękawiczki jest skuteczne zapewnienie ochrony ręce prowadzącej, ma zapewnić pewny chwyt, kategorycznie dłoń nie może ślizgać się na kiju, więc zostaną spełnione wszystkie stawiane wymagania. Istotne jest by rękawiczka była wykonana ze skóry, gdyż w ten sposób idealnie przylega do dłoni jest elastyczna, równie dobrze może być ona wykonana z materiału imitującego skórę. Właściwy wybór bielizny oraz akcesoriów do golfa jest jednym z tych elementów, które wpłyną na komfort gry, mogą oprócz oczywiście sporej dawki solidnego treningu przyczynić się do sukcesów na polu golfowym.

Continue Reading