Connect with us

Luźne tematy

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kawiarki? 

Photo of person pouring water on a cup

Na samą myśl o aromatycznym espresso na ciele pojawiają się dreszcze? Nie jesteś w stanie wyobrazić sobie poranka bez filiżanki ulubionego napoju kawowego? Wbrew utartym stereotypom, aby codziennie móc cieszyć się pysznym smakiem ulubionego napoju wcale nie jest konieczny zakup drogiego i wielofunkcyjnego ekspresu ciśnieniowego. Perfekcyjnym kompromisem może okazać się właśnie zakup kawiarki (kafeterii), która nie bez przyczyny narodziła się we Włoszech. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się niepowtarzalnymi walorami smakowymi powstałej w ten sposób kawy, należy przyjrzeć się budowie i elementom, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupowego szaleństwa. 

Mimo że niejednokrotnie zupełnie o tym zapominamy, to właśnie kawiarka do kawy uznawana jest za jeden z najbardziej podstawowych urządzeń do kawy. Wystarczy bowiem chwila, aby stworzyć wyjątkowe napoje najwyższej jakości. Na początku należy podkreślić, że kawiarki to urządzenia, które stawiamy na kuchence. Co więcej, posiadacze kuchenek gazowych będą mieli o wiele łatwiejsze zadanie niż ci, którzy posiadają np. kuchenkę elektryczną. Zdecydowana większość kawiarek doskonale współpracuje z ogniem. Na rynku spotkać można zarówno te wykonane z aluminium, jak i stali nierdzewnej. Pomimo tego że urządzenia wykonane z aluminium oznaczają mniejszy wydatek, to kawiarki ze stali nierdzewnej doskonale sprawdzają się bez względu na to, jaki rodzaj kuchenki posiadamy. Ten rodzaj kawiarki doskonale współpracuje zarówno z kuchenkami gazowymi, jak i indukcyjnymi czy elektrycznymi.

W związku z tym, że dostępne są różne połączenia smakowe, to nawet najbardziej wymagający klienci znajdą tu produkt w pełni dopasowany do swoich kawowych potrzeb i oczekiwań. Niepowtarzalny smak docenią zarówno smakosze, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją wielką, a jednocześnie pyszną i mocno uzależniającą przygodę z kawowymi wyrobami. 

Z czego składa się kawiarka do kawy? 

Aby możliwie jak najlepiej wydobyć niepowtarzalny i wyjątkowy smak kawy z kawiarki należy poznać poszczególne elementy, na które składa się to urządzenie. Zwykle mowa tu o 3 podstawowych elementach:

  • pojemnik na wodę, 
  • sitko na zmielone ziarna kawy, 
  • zbiornik na przygotowaną kawę.  

Zastanawiasz się, na czym polega fenomen działania kawiarki? Otóż działanie opiera się przede wszystkim na tym, że w dolnej części urządzenia wytwarzane jest ciśnianie. Wrząca woda pod wpływem ciśnienia wypychana jest do góry, wędrując m.in. przez sitko ze zmieloną kawą, Tak przygotowany napój kawowy gromadzi się w górnym zbiorniku. 

Podczas zakupu kosiarki należy zwrócić uwagę także na  ilość napojów, które docelowo mają powstawać podczas jednego zaparzania. Zbyt duże albo zbyt małe ilości wody mogą mieć niekorzystny wpływ nie tylko na smak i aromat napojów, ale też samo działanie urządzenia. 

Continue Reading