Connect with us

Luźne tematy

Niech włos Ci z głowy nie spadnie – wypadanie włosów w pigułce

Niech włos Ci z głowy nie spadnie - wypadanie włosów w pigułce

Z problemem wypadających włosów spotkał się już chyba każdy. W walce z tym problemem istotne nie jest sztuczne maskowanie istniejącego problemu. lecz znalezienie jego przyczyny. Tylko jak się za to zabrać? Poniżej garść porad oraz informacji.

Najlepiej zapytaj specjalistę

Swoja walkę o piękne i gęste włosy najlepiej toczyć przy pomocy specjalisty. Pierwszym krokiem do wykonania może być wizyta u lekarza rodzinnego. Specjalista ten zleci odpowiednie badania lub skieruje do odpowiedniego specjalisty. Lekarzami, którzy o wypadaniu włosów wiedzą najwięcej są endokrynolog i trycholog. Endokrynolog, to specjalista od hormonów, a to właśnie z nimi może być problem, który sprawia, że na głowie włosów jest coraz mniej. Trycholog natomiast zajmuje się konkretnie włosami, nie tylko jest w stanie zbadać włos oraz jego cebulkę, ale również dobierze odpowiednie kosmetyki i suplementację. Możliwe, że wypadnie włosów jest spowodowane zwykłymi niedoborami, anemią. Wykonanie badań w tym kierunku jest obowiązkowe.

Zadbaj o włosy od środka

Podstawą zdrowia i tego w jakiej kondycji są włosy jest zawsze dieta. Jeśli jest bogata w produkty wysoko przetworzone, cukier, tłuszcze kiepskiej jakości, a uboga w świeże owoce, warzywa oraz dobre tłuszcze, można się spodziewać szybkich efektów, takich jak na przykład wypadanie włosów. To co organizm otrzyma z pożywienia, wykorzysta na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Każdy zdrowy posiłek powinien zawierać surowe warzywa, a w diecie pojawiać się owoce, zwłaszcza te, które są bogate w antyutleniacze, jak na przykład jagody. Nie może również zabraknąć produktów, które są źródłem kwasów nienasyconych, jak awokado, oliwa z oliwek, olej lniany, itd. Więcej o produktach najwyższej jakości można znaleźć na stronie producenta Ducray.

Mniej stresu, więcej snu

Styl życia na co dzień wpłynie na wypadanie włosów tak samo jak inne czynniki. Jeśli stresu jest dużo, a snu mało poziom kortyzolu wzrośnie, co owocuje problemami z włosami. Zbyt wiele obowiązków każdego dnia, odpowiedzialna praca oraz praca do późnych godzin, wszystko to pogorszy zdrowie i samopoczucie. Podstawą dla organizmu jest 7-8 godzin snu dziennie, dobrego jakościowo. Dlatego przed snem należy ograniczyć używanie telefonu komórkowego, oglądanie telewizji. Zamiast tego warto się wyciszyć, może wybrać na krótki spacer.

Kosmetyki jako dodatek

Warto również wspomnieć o wsparciu kondycji włosów poprzez kosmetyki. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo produktów wzmacniających oraz pobudzających wzrost włosów. Szczególnie przydatne będą wcierki do skóry głowy. Oprócz składników aktywnych zawartych w tych produktach, ważny jest masaż w trakcie aplikacji. Zabieg ten dotlenia skórę głowy, pobudza cebulki. Najważniejsza jest tu systematyczność. O ile same kosmetyki nie zdziałają cudów, o tyle uzupełnienie zaleceń opisanych powyżej, będzie dawało dodatkowe efekty.

Odpowiednia suplementacja kluczem do sukcesu

Wypadanie włosów, zwłaszcza to spowodowane niedoborami w organizmie, należy „leczyć” odpowiednią suplementacją. Dostarczenie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów z pożywienia, zwłaszcza, gdy występują ich duże niedobory, jest niemożliwe. Zamiast sięgać po pierwszy lepszy apteczny suplement diety, lepiej skonsultować to ze specjalistą. Może to być lekarz lub dietetyk. Dobór składników musi opierać się o wyniki badań, nie ma tu miejsca na przypadek. Witaminy i minerały w nadmiarze mogą być równie szkodliwe co ich niedobór.

Na efekty trzeba trochę poczekać

To w jakim stanie organizm jest teraz, wpływ miał sposób życia przez wiele lat, a wypadanie włosów nie zaczęło się z dnia na dzień. Dlatego też nie należy spodziewać się efektów od razu. Problem z przerzedzeniem włosów, to efekt wielu lat zaniedbań, złego traktowania swojego organizmu, niewłaściwego odżywiania czy zarywania nocy. Aby włosy przestały wypadać a następnie się zagęściły, potrzebne będzie trochę cierpliwości. Czegoś na co pracowało się latami, nie uda się naprawić w jeden dzień czy tydzień. Ale podążając w sposób opisany wyżej, na pewno uda się wrócić do wcześniejszego stanu włosów.

Continue Reading