Connect with us

Poradniki

O czym warto pamiętać podczas starań o kredyt?

O czym warto pamiętać podczas starań o kredyt

Banki oferują niekiedy niższe stopy procentowe niż prywatni pożyczkodawcy, co może być szczególnie korzystne, jeśli jesteś już posiadaczem konta w tym banku. Placówki te mogą mieć również bardziej strome wymagania dotyczące kwalifikowalności pożyczki osobistej, takie jak wyższy wymóg minimalnej zdolności kredytowej, a wypłata środków finansowych może potrwać dłużej niż od prywatnego pożyczkodawcy. Prywatni, często tylko online, kredytodawcy mają niższe koszty ogólne działalności, więc ich stawki mogą być niższe niż stawki oferowane przez banki. Niektórzy prywatni pożyczkodawcy specjalizują się w pożyczkach osobistych dla kredytobiorców z negatywnymi wpisami w historii kredytowej i innych informacjach finansowych – do tych można zaliczyć między innymi Biuro Informacji Kredytowej, czy też Biuro Informacji Gospodarczej. Tym sposobem może być im łatwiej zakwalifikować się do pożyczki osobistej od prywatnego pożyczkodawcy. 

O tym warto pamiętać!

Niektórzy kredytodawcy publikują swoje minimalne wymagania dot. zaciągnięcia kredytów. Osoby, które znajdą się poniżej “minimum” pożyczkodawcy, prawdopodobnie napotkają trudności z zakwalifikowaniem się do jednej z pożyczek. Nawet jeśli finalnie uda się zatwierdzić pożyczkę o niskiej zdolności kredytowej, kredytodawcy naliczą wyższą stawkę, aby zrekompensować ryzyko niemożności spłaty pożyczki w określonym czasie. I tak próbując pożyczyć więcej, niż to możliwe do spłaty, pożyczkodawca może odrzucić prośbę o pożyczkę osobistą – kwota opiera się bowiem na dochodach i innych zobowiązaniach dłużnych. 

Po przejrzeniu się finansom pożyczkodawca może zdecydować, że nie zakwalifikujesz się do pożyczki określonej kwoty. Ponadto wniosek może być automatycznie odrzucony, jeżeli brakuje w nim kluczowych informacji lub dokumentów. Pamiętaj, aby przeczytać wniosek przed jego złożeniem, a także przesłać wszelką dokumentację pomocniczą, o którą prosi pożyczkodawca. Możesz również wykonać bezpośredni telefon, aby upewnić się, czy otrzymał wszystko, czego potrzebował do przetworzenia wniosku.

Podsumowanie

Trudno o pożyczkę ze złą historią kredytową. Możliwości dotyczące trudnych kredytów są ograniczone, a pożyczanie droższe. Zatwierdzając nowe miejsca docelowe, bank musi przejrzeć historię kredytową wnioskodawcy, ponieważ ta najlepiej odzwierciedla stosunek klienta do zaciągniętych zobowiązań i ma duży wpływ na decyzję o zatwierdzeniu wniosku. Większość banków nie rozpatrzy Twojego wniosku finansowego, jeżeli posiadasz nieodpowiednią historię kredytową. Doradcy z kredytydlafirm.biz pomagają wyjść klientom z nawet na pozór najtrudniejszych problemów finansowych. Nie czekaj i przekonaj się o tym na własnej skórze

Continue Reading