Connect with us

Luźne tematy

Wyprowadzasz się? Dowiedz się, jak sprawnie zapakować kartony!

Crop person packing jeans into carton container

Sama myśl o przeprowadzce przyprawia Cię o zawrót głowy? Wyciągnięcie różne rzeczy z najgłębszych zakamarków szafy czy piwnicy, które nierzadko zalegają tam latami, a o których istnieniu zapomnieliśmy dawno temu, to zaledwie jedno z niewielu wyzwań. Dodatkowo należy je odpowiednio zapakować, aby w trakcie przenoszenia i transportu nie uległy zniszczeniu, a to zadanie wymaga bardzo dobrej organizacji. W tym artykule poznasz najważniejsze porady, które ułatwią Ci pakowanie się i przeprowadzkę.

Przejrzyj swoje rzeczy

Zanim zajmiesz się pakowaniem swojego dobytku, dokładnie przejrzyj wszystkie rzeczy znajdujące się w Twoim obecnym miejscu zamieszkania. Zepsute rzeczy wyrzuć, inne, które są Ci niepotrzebne, oddaj znajomym lub sprzedaj na portalach internetowych. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu na pakowanie niepotrzebnych rzeczy.

Pomocne akcesoria 

Następnie przygotuj sobie akcesoria, które będą Ci potrzebne w trakcie pakowania. Przydadzą Ci się nie tylko kartony papierowe i wypełniacze do kartonów, ale również szeroka i wytrzymała taśma, ostre nożyczki, różnokolorowe markery do podpisywania pudełek czy specjalne naklejki informujące o przedmiotach wykonanych z delikatnych materiałów. Dzięki temu w trakcie pakowania nie będziesz musiał ich szukać. 

Zorganizuj odpowiednie opakowania do przeprowadzki

Worki foliowe, do których na co dzień wyrzucasz śmieci, to nie najlepszy pomysł, aby pakować w nie rzeczy w trakcie przeprowadzki. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w tej roli opakowania kartonowe. Pamiętaj jednak, że nie mogą to być stare kartony przyniesione z piwnicy czy ze sklepu. Rozwarstwione, zawilgocone czy rozerwane pudełka nie stanowią żadnej ochrony dla Twoich rzeczy i możesz być więcej niż pewien, że w trakcie przeprowadzki przysporzą Ci sporo problemów. Najlepszym rozwiązaniem będą specjalne opakowania do przeprowadzki, które tanio kupisz u producenta opakowań kartonowych. Takie kartony wykonane są w wysokiej jakości, trwałego i wytrzymałego trzy- i pięciowarstwowego papieru, dzięki czemu skutecznie chronią przedmioty przed zarysowaniem czy zawilgoceniem w trakcie przenoszenie i transportu rzeczy. Są one odporne na obciążenia i bardzo poręczne, a dodatkowo możesz korzystać z nich wielokrotnie, jeśli przeprowadzasz się „na raty” lub przewieziesz już część swoich rzeczy na miejsce docelowe. 

Zainwestuj w odpowiednie wypełniacze do kartonów

Pamiętaj też, że same opakowania do przeprowadzki mogą okazać się niewystarczające w przypadku pakowania niektórych przedmiotów. O ile bez problemu spakujesz w kartony książki czy ubrania, to w przypadku rzeczy wykonanych ze szkła czy porcelany (butelek, szklanek, słoików, naczyń) czy drogiego sprzętu elektronicznego sięgnij po wypełniacze do kartonów. Są one wykonane ze specjalnego, rozciągliwego i elastycznego materiału, przez co bez problemu dostosują się do każdego kształtu przedmiotu. Dzięki nim dokładnie wypełnisz wolną przestrzeń w kartonie, a tym samym zamortyzujesz wstrząsy i ochronisz swoje rzeczy przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zarysowaniem. 

Jak pakować różne przedmioty do kartonów?

Elektronika

Drogi sprzęt elektroniczny najlepiej przewozić w opakowaniach, w których były oryginalnie zapakowane. Jeśli jednak dawno je wyrzuciłeś lub nie nadają się one do użytku, postaraj się dopasować wielkość kartonu do wielkości pakowanego przedmiotu. Aby zapewniać sprzętom maksymalną ochronę, sięgnij po wypełniacze do kartonów lub specjalne poduszki powietrzne.

Szkło i ceramika

Delikatne przedmioty wymagają odpowiedniego pakowania. Wykorzystaj zatem pięciowarstwowe kartony oraz papier przekładkowy, którym oddzielisz naczynia ułożone jedno na drugim czy odseparujesz od siebie szklanki, słoiki i butelki. 

Książki

W przypadku książek pamiętaj, żeby nie pakować kartonów do pełna. Wszystkie opakowania do przeprowadzki mają swoją wytrzymałość i limit wagowy, dlatego, aby zapobiec ich rozerwaniu, pakuj książki do połowy kartonu. Wybierz pudełka średniej wielkości, które dodatkowo będzie łatwiej Ci udźwignąć i przenieść. 

Na koniec pakowania porządnie zaklej i podpisz wszystkie kartony kolorowymi mazakami lub oznacz odpowiednimi naklejkami. Wybierając odpowiednie opakowania do przeprowadzki oraz wypełniacze do kartonów, nie tylko ochronisz swoje rzeczy przed uszkodzeniem, ale i oszczędzisz sobie sporo nerwów w trakcie przeprowadzki.

Continue Reading