Connect with us

Luźne tematy

Zalety picia Yerba Mate

A woman holding a wooden cup

Prawdopodobnie każdy kawosz chociaż raz w życiu stwierdził, że najwyższa pora, aby zakończyć przygodę ze swoim uzależnieniem. Mimo usilnych poszukiwań pobudzającego, a  jednocześnie przepełnionego smakiem zamiennika, zwykle ponownie wracają do kubka lub filiżanki ulubionego kawowego napoju. Przyjęło się bowiem, że kawa wypłukuje magnez z organizmu, przez co konieczna jest suplementacja i uzupełnianie niedoborów. Perfekcyjnym zastępstwem może okazać się yerba mate. Zalety płynące ze spożywania tego typu napojów są naprawdę imponujące. 

Yerba mate – zalety picia

Być może zabrzmi to niewiarygodne, ale yerba mate jest prawdziwą witaminową, która posiada aż 196 składników aktywnych, czyli jeszcze więcej niż zielona herbata – nie bez przyczyny uznawana przez wiele osób za prawdziwą skarbnicę zdrowia. Ogólnie dobroczynne właściwości, jakie niesie ze sobą picie yerba mate, można przedstawić w następujących punktach:

 • łagodzi wszelkie objawy zmęczenia,
 • skutecznie pobudza,
 • pomaga w koncentracji i skupieniu uwagi, 
 • przyspiesza przemianę materii, 
 • reguluje ciśnienie krwi, 
 • dostarcza do organizmu wielu niezbędnych witamin i składników odżywczych, 
 • oczyszcza organizm z toksyn. 

W dalszym ciągu zastanawiasz się, czy warto zacząć regularnie przygotowywać yerba mate? Zalety jednoznacznie pokazują, że tak! Jeżeli wszystkie powyższe nie brzmią dla Ciebie wystarczająco przekonująco, należy wspomnieć jeszcze o tym, że yerba ma bardzo pozytywny wpływ na wygląd i jędrność skóry. Młodszy wygląd bez konieczności użycia skalpela lub wizyty w gabinecie medycyny estetycznej? To jak najbardziej możliwe! Zarówno klasyczne yerba mate, jak i energetyczne mieszanki znajdziesz w sklepie internetowym Teaverso

Wiele osób zastanawia się, jak często powinno się pić yerba mate. Zalety mają związek z częstotliwością i ilością spożywanych naparów? Odpowiedź brzmi… nie! W tym przypadku należy słuchać przede wszystkim swojego organizmu i jego potrzeb. Tym prostym sposobem w mgnieniu oka dowiesz się, czy Twój organizm potrzebuje np. dodatkowej dawki odżywienia i pobudzenia. Przyjęło się jednak, że optymalna dzienna dawka yerba mate, którą można spożyć to około 30 g suszu. 

Jak powinno wyglądać przygotowanie yerba mate?

Czy przygotowanie yerba mate faktycznie jest tak skomplikowanym i pracochłonnym procesem? Okazuje się, że nie. Otóż tradycyjne parzenie yerba mate powinno odbywać się według następującej sztuki:

 1. Susz wsyp do naczynia zwanego calabasse lub matero na wysokość około ½-¾ (osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z yerba mate powinny zdecydować się na mniejszą ilość suszu). 
 2. Następnie przechyl naczynie o około 45 i bardzo delikatnie potrząśnij, tak, aby zawartość dokładnie się ułożyła.  
 3. Bombillę włóż w miejsce zagłębienia i zalej do pełna wodą o temperaturze około 70-80 stopni Celsjusza. 
 4. Susz z powodzeniem można zalewać nawet 7-krotnie. 

Continue Reading